Wernisaż wystawy zdjęć Tomasza Pasuli pt. "Kuba - kraj ludzi cierpliwych"


W dniu 12 września 2014 roku wspólnie z Galerią Kapitańską mieszczącą się przy ul. Kapitańskiej 2 w Szczecinie zorganizowaliśmy wystawę zdjęć Tomasza Pasuli - fotografa i podróżnika, skupiającego się w swoich pracach głównie na ludziach, ich życiu i emocjach. Na wystawie można było zobaczyć zdjęcia wykonane podczas podróży po Kubie, które zostały w lutym tego roku wyróżnione w konkursie włoskiego czasopisma Vogue’a, a jedno z nich wystawione na wystawie "Intense Shot" w Mediolanie jako jedno z 21 najciekawszych zdjęć z całego świata.

Tomasz Pasula uwieczniał na swoich dotychczasowych fotografiach między innymi życie pasterzy w albańskich Górach Przeklętych, rejony pogranicza Turcji i Iranu, mieszkańców Kosowa, Tajlandii, Kambodży. Na jednej ze swoich fotograficznych wypraw miał okazję przyjrzeć się z bliska życiu Kubańczyków - w obiektywie swojeg aparatu uchwycił codzienne życie ludzi w kraju o unikatowej i magnetyzującej atmosferze, która powstała w obliczu niezwykle trudnych historycznych reform.

Fotograf skupił swoją uwagę przede wszystkim na ludziach, którzy z cierpliwością znoszą trudy porewolucyjnej rzeczywistości i w oczekiwaniu na zmiany żyją prozą dnia codziennego. Nie brakuje również fotografii, które obrazują niepowtarzalne miasta jak Havana, Santa Clara, Trinidad, Cienfuegos, Pinar del Rio, czy też niespotykane już poza Kubą, klasyczne amerykańskie samochody lat 60, które pomimo upływu kilkudziesięciu lat nadal służą mieszkańcom jako środki transportu.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego wydarzenia, która można obejrzeć w naszej Galerii.

Kontakt


Fundacja "ARS et BONUM"

ul. Kapitańska 2, 71-602 Szczecin

+48 91 48 06 101

+48 91 44 80 523

fundacja@arsetbonum.pl

Formularz kontaktowy